УкраїнськаРусскийEnglish
 • 18 травня Міжнародний день музеїв
 • 8 жовтня День народження Музею історії міста Коломиї
 • друга адреса офіційного сайту музею: www.museum.ko.if.ua

 • GISMETEO: Погода по г.Коломыя

  Мирослава Кочержук,
  науковий співробітник Музею історії міста Коломиї

  Слово про Володимира Вонсуля

  Трагічно склалася доля більшості представників великої патріотичної коломийської родини греко-католицького священика Володимира Вонсуля та Іванни з Герасимовичів. Найшвидше пішов з життя син Володимир, їх четверта дитина.

  Народився він 12 січня 1915 р. у с. Шишківці, тепер Бережанського повіту на Тернопільщині, деякий час навчався у Львівській Малій семінарії. Переїхавши з батьками до Коломиї, вступив до Коломийської державної гімназії, захоплювався музикою та малярством. Мабуть, з юних літ став членом ОУН, бо вже у 19 – річному віці отримав від організації відповідальне завдання – вбити директора гімназії Станіслава Котецього за його не патріотичність і поступливість полякам у питаннях керівництва гімназією.

  Хлопець опинився в складній ситуації – не міг не підкоритися наказу, але й позбавити людину життя було для нього неможливим. З цієї ситуації не знайшов іншого виходу, ніж самому піти з цього світу. Самогубство гімназиста 9 травня 1934 р. мало широкий розголос у місті, а для родини Вонсулів стало першою ланкою в ланцюжку трагічних подій.